labākie muzeji pasaulē

Muzeji ir vieta, kur ikvienam ir iespēja aplūkot skaistus mākslas darbus, ko radījuši pasaulē slavenākie mākslinieki. Aicinām iepazīties ar dažiem no pasaulē labākajiem muzejiem, kuri katru dienu uzņem vairākus tūkstošus viesu. Ja rodas izdevība doties uz kādu no šīm valstīm, noteikti iesakām doties uz kādu no muzejiem, tam veltot veselu dienu, jo darbu skaits muzejos ir tik tiešām iespaidīgs!

1. Luvra – viens no lielākajiem mākslas muzejiem

Senajos laikos Luvra bija viduslaiku cietoksnis. Tikai pirms apmēram diviem gadsimtiem Luvra kļuva par slaveno Luvrzas muzeju. Visslavenākais šajā muzejā atrodamais mākslas darbs, protams, ir Leonardo da Vinči veidotā glezna Mona Lisa, kas izpelnījusies atzinību visā plašajā pasaulē. Šī muzeju darbu kolekcijā ir arī dažādas antīkas gleznas, kā arī skulptūras no visas pasaules.

2. Vatikāna muzejs – Romas Katoļu baznīcas muzejs

Viens no pasaules apmeklētākajiem muzejiem neapšaubāmi ir Vatikāna muzejs. Ikviens, kurš kaut reizi bijis šajā muzejā, noteikti pamanījis, ka pie tā vienmēr ir milzu rindas. Šī muzeja darbu kolekcija ir tik tiešām grandioza, kuru cauri vairākiem gadsimtiem veidojusi Romas Katoļu baznīva. Vatikāna muzejs tika atklāts tālajā 16.gadsimtā. Muzejs kopumā sastāv no 54 galerijām, kur katrā ir izstādīti cita veida darbi.

3. Metropolītena mākslas muzejs – ievērības cienīgs muzejs

Metropolītena mākslas muzejs atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, Ņujorkā. Tajā ir apskatāmi dažādi slavenu mākslinieku darbi. Kopumā šajā mākslas muzejā ir iespējams aplūkot vairāk nekā 2 miljonus (!!!) mākslas darbu. Metropolītena mākslas muzejā iespējams aplūkot gan Āfrikas, gan Āzijas, gan Eiropas slavenāko mākslinieku darbus, un pat senās Ēģiptes mākslinieku darbus. Vieni no slavenākajiem māksliniekiem, kura darbus iespējams aplūkot šajā muzejā, protams ir Rembrants un Van Gogs. Šo mākslinieku dēļ uz šo muzeju dodas tūristi no visas pasaules.

4. Britu muzejs – cilvēces attīstībai veltīts muzejs

Britu muzejs atrodas Lielbritānijas galvaspilētā Londonā un cilvēki to uzskata par vienu no labākajiem muzejiem pasaulē. Šis muzejs veltīts cilvēces vēsturei un kultūrai. Kopumā šajā muzejā iespējams aplūkot vairāk kā 8 miljonus mākslas darbu, kas ataino mūsu cilvēces kultūras attīstību cauri gadsimtiem. Ja gadās doties uz Londonu, noteikti ir vērts apmeklēt šo mākslas muzeju – tas neliks vilties.

5. Valsts Ermitāža – izcilu mākslinieku darbi

Viens no pasaulē populārākajiem muzejiem atrodas Krievijā, Sanktpēterburgā. Tajā ir izveidots sešu ēku komplekss – kopējais mākslas darbu skaits ir 3 miljoni. Šo muzeju apmeklētājiem agvēra 1852.gadā, šobrīd to regulāri apmeklē tūristi no visas pasaules. Muzejs ir veidots baroka un rokoko stilistikā un tas tiek uzskatīts par arhitektūras paraugu. Ermitāžā interesentiem ir iespēja aplūkot Leonardo da Vinči, Ticiāna un Rafaēla darbus, kā arī daudzu citu nacionalitāšu mākslinieku izcilos darbus, kas izpelnījušies atzinību visā pasaulē.